.:. Produkty
.:. Mimořádné služby
.:. Reference
.:. Ceník
.:. Spolupráce
.:. Kontakt

.:. O bylinách
     Hlíva ústřičná
     Beta-glukany
.:. O nemocech
.:. Metody léčby


Kupujte len ten najlepší BIO kokosový olej Tropicai.Hlíva ústřičná (Hirataké)

Jedná se o houbu, která se po staletí používá v tradiční čínské a japonské medicíně k přípravě léčivých tinktur, mastí a suchých směsí. Obsahuje řadu léčivých a prospěšných biologicky aktivních přírodních látek, které jsou pro lidský organismus prospěšnější, než výtažky z hub podobného složení - např. houby Shiitaké.

Hirataké obsahuje řadu pro tělo nezbytných látek jako např. vitaminy B1, B2, B3, B5, B6, D, C, K, proteiny, steroly a řadu stopových prvků (Fe, K, P, Na, Zn, Se, Cr, Cu, B, I), 18 mastných kyselin, aminokyseliny, mevinolin (lovastatin).

Složkou, díky které je Hirataké svým významem natolik výjimečná, jsou glukany. Nejpřijatelnější pro lidský organismus jsou snadno rozpustné glukany, z nichž nejúčinnější je b-1,3 - D glukan.

EXTRAKCE

Vzhledem k citlivosti glukanů na teplotu byl zvolen nejšetrnější způsob zpracování, při kterém jsou zachovány nejdůležitější složky vstupní suroviny - řízená extrakce. Tento technologický postup zaručuje, že se do roztoku dostanou všechny, pro organismus nejdůležitější složky, aniž by podléhaly rozkladu. Navíc výsledná tinktura je pro organismus velmi dobře přijatelná.

PROČ PRÁVĚ HLÍVA ÚSTŘIČNÁ A PREPARÁTY Z NÍ?

O hlívě ústřičné (Hirataké) toho bylo napsáno již hodně, ale rozhodně ne dost. Mělo by se o blahodárných účincích této houby života psát mnohem častěji a nohem více, aby informace o jejím významném vlivu na lidskou imunitu vešly v co nejširší povědomí. A čím se tak významně odlišuje od jiných hub? Je to především tím, že patří mezi houby dřevokazné. Nejraději roste na kmenech stromů a bere si z nich to nejcennější. Tím se do těla hlívy ústřičné dostává celá řada organických i minerálních látek, které jsou nezbytné pro život nezelených organismů. Jak si můžeme povšimnout, mezi nezelené, tedy neasimilující organismy, patří z rostlinné říše houby a celá velká živočišná říše, tedy i my - lidé. Opravdu je to tak. Vše, co hlíva ústřičná obsahuje, je lidskému organismu nanejvýš prospěšné a potřebné a navíc zastoupené v optimální míře a poměrech. Jedná se o množství důležitých proteinů, sterolů, aminokyselin, mastných kyselin, vitamínů řady B a dále vitamíny D, C, K, a řadu stopových prvků (železo, draslík, fosfor, sodík, zinek, selén, bór, jód) a především beta-1,3-D glukany. Tyto všechny látky ve společné harmonii mohou vzpružit vlastní imunitu lidského organismu a stimulovat regeneraci buněk.

Beta-glukany se ve vědeckém moderním světě začínají skloňovat ve všech pádech. V roce 2003 byly na světovém lékařském symposiu v Kanadě vyhlášeny jako nejúčinnější dosud známý imunostimulant (prostředek zvyšující imunitu). Důležité je však zdůraznit, že samotné beta-glukany nejeví tak výraznou prospěšnost lidskému organismu jako ve spojení s ostatními extraktivními látkami z hlívy ústřičné. Tato optimální harmonická kombinace látek dokáže přímo stimulovat vlastní obranyschopnost organismu a regeneraci buněk natolik, že se začínají vytrácet příčiny mnohých, klasickými metodami i těžko léčitelných chorob a nastartovávají se komplexní regenerační procesy nejdůležitějších buněk organismu. Jakým způsobem však do lidského těla dostat potřebné množství těchto látek, když houby- jak známo, a hlíva ústřičná není výjimkou - jen nerady pouští ze sebe cokoliv do okolí? A navíc tepelnou úpravou v kuchyni se ty nejcennější látky rozkládají. Existuje jediná cesta, aby hlíva dobrovolně odevzdala pro nás to nejcennější, co v ní je. Tou metodou je řízená extrakce. Tímto důmyslným a přitom šetrným postupem se stanou všechny nejdůležitější látky pro lidský organismus velmi snadno dostupné a tudíž účinné. Zde spatřujeme ohromný rozdíl oproti metodám, které preferují výrobu potravních doplňků a léčiv ze sušené hlívy, nebo dokonce z jiných zdrojů, než je hlíva ústřičná.

Nejúčinnější preparáty z hlívy ústřičné jsou takové, které jsou připravovány řízenou extrakcí do roztoku. Tento roztok je vhodné užívat ředěný vodou.

 

 
copyright © marphy 2005